Zobrazených 1–32 z 48 výsledkov

Zobraziť 32 64 96

ACRYRUB

4.86  s DPH
Mimoriadne kvalitný akrylátový tmel určený na profesionálne použitie, farebne stály, po vytvrdnutí vode odolný. Špáry medzi prevažne savými materiálmi, rámami okien, zárubňami dverí a murivom, tmelenie spojov a prasklín v sadrokartónoch, špáry a praskliny vnútorných aj vonkajších omietok. Uvedené spoje až do dilatácie 15%. Po 60-ti minútach od aplikácie odoláva dažďu.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ určený na profesionálne použitie ♦ farebne stály, po vytvrdnutí vode odolný ♦ veľmi dobrá priľnavosť k poréznym materiálom a hliníku ♦ pretierateľný väčšinou náterových hmôtPRÍKLADY POUŽITIA : ♦ tmelenie spojov sadrokartónových konštrukcií ♦ profesionálne špárovanie stavebných prvkov ♦ parotesné spoje v rámci Soudal Window Systém ♦ vyššie uvedené spoje až do dilatácie 15%Poznámka :         Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : biely, šedýBalenie :              600 ml, 12 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

Akrylátový tmel

2.27  s DPH
Pretierateľný tmel SOUDAL na báze akrylátu na tmelenie a tesnenie špár a trhlín v omietkach, kútové spoje stien a stropov, špáry okolo rámov okien a dverí, schodov, podlahových a iných dekoratívnych líšt a pod. Po vyzretí je pretierateľný bežnými farbami.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU :♦ veľmi jednoducho použiteľný♦ farebne stály, po vytvrdnutí vode odolný ♦ veľmi dobrá priľnavosť k poréznym materiálom a hliníku ♦ po vytvrdnutí pretierateľnýPRÍKLADY POUŽITIA :♦ spoje s dilatáciou do 15%♦ tmelenie spojov a praklín v sadrokartónoch ♦ pripájacie špáry rámov okien a zárubní dverí v interiéri ♦ utesnenie špár medzi stenami a okennými parapetmi z interiéru ♦ spoje dekoratívnych líšt a stienPoznámka :        Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : biely, čierny, hnedý a šedýBalenie :             280 ml, 15ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

Akrylátový tmel na sadrokartón

2.57  s DPH
Pružné, elastické a ľahko pretierateľné bežnými farbami – ako sú akrylové tmely SOUDAL. Akrylový tmel se hodí pre využitie v interiéri, tak aj v exteriéri. Nejčastejšie sú tieto akrylové tmely používané pre tmelenie špár a prasklín v omietkách, kútové spoje stien a stropov, špár okolo rámov okien a dverí alebo podlahových a dekoratívnych líšt.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ zvýšená pružnosť ♦ pretierateľný bežnými farbami a maliarskými nátermi ♦ výborná priľnavost na savé povrchy a hliník ♦ po vyzretí vodotesnýPRÍKLADY POUŽITIA : ♦ spoje sádrokartonových konštrukcí ♦ tmelenie špár a prasklín v murive a omietkách ♦ interiérové špáry okolo okien a dverí ♦ špárovanie obvodových líšt, dekorativnych prvkov a pod.Poznámka :         Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : bielyBalenie :             280 ml, 12 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

Brúsiteľný tmel

2.38 2.65  s DPH
Brúsiteľný tmel je mimoriadne kvalitný tmel na opravy prasklín, nerovností muriva a vyrovnávanie povrchu drevených, drevotrieskových a cementotrieskových plôch, profilov, dosiek a pod.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU :♦ veľmi dobre spracovateľný♦ výborná priľnavosť na murivo aj ďalšie savé podklady♦ po vytvrdnutí jednoducho brúsiteľný♦ rýchle zasycháPRÍKLADY POUŽITIA :♦ tmelenie špár a vyrovnávanie povrchov omietok♦ vyrovnávanie drevených, drevotrieskových a cementotrieskových povrchov♦ jednoduché lokálne opravy dier a prasklín♦ vyrovnánie povrchov stien pred maľovanímPoznámka : Pracovný postup nájdete v technickom listeBalenie :      310 ml kartuša,  15ks - kartón                   0,5 kg plastové vedierko,  6ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

BUTYRUB

4.75  s DPH
Mimoriadne kvalitný polybutylenový plastický tmel vhodný pre statické stavebné špáry s pohybom do 7%. Špárovanie medzi segmentami panelových domov, zasklievacie tmelenie skleníkov, tmelenie spojov kanalizačných a odpadnových radov. Zostáva trvale plastický, na povrchu vytvára hladkú elastickú šupku. Pretierateľný po 24 hodinách, nevytvára škvrny na poréznych materiáloch. Veľmi dobre priľne na akékoľvek stavebné podklady.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ zostáva trvale plastický, na povrchu vytvára hladkú elastickú šupku ♦ pretierateľný po 24 hodinách ♦ nevytvára škvrny na poréznych materiáloch ♦ veľmi dobrá priľnavosť na všetky suché materiályPRÍKLADY POUŽITIA : ♦ všetky spoje s malým pohybom (max. 7 %) ♦ plniaci tmel pre najrôznejšie stavebné aplikácie ♦ zasklievacie tmelenie skleníkov ♦ tmelenie spojov kanalizačných a odpadnutých radovPoznámka :         Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : biely, šedýBalenie :              600 ml, 12 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

EXPRESS Akrylátový tmel

3.06  s DPH
Velmi rýchlo vysychajúci pružne plastický tmel na báze akrylátu s výbornou priľnavosťou k bežným stavebným podkladom. Pretierateľný bežnými farbami už po 10 minutách.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ pretierateľný už po 10 min. od aplikácie ♦ stálofarebný ♦ pretierateľný bežnými farbami a maliarskými nátermi ♦ výborná priľnavost na savé povrchy a hliníkPRÍKLADY POUŽITIA : ♦ interiérové špáry okolom okien a dverí ♦ tmelenie špár a prasklín v murive a omietkách ♦ špárovanie obvodových líšt, dekoratívnych prvkov a pod. ♦ tmeliace práce s nárokmi na rýchlosť zasychania tmeluPoznámka :         Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : bielyBalenie :             280 ml, 12 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

FIRE SILICONE B1 FR

14.04  s DPH
Stavebné a sklenárske špáry vyžadujúce požiarnu odolnosť, požiarne odolné dilatačnéšpáry. Veľmi kvalitný, trvalo elastický silikónový tmel s nízkym modulom pružnostia veľmi dobrou priľnavosťou na väčšinu stavebných materiálov. Kategória požiarnej odolnostidľa DIN 4102 Part 2: trieda B1. Umožňuje realizovať stavebné spoje s požiarnou odolnosťou.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ farebne stály, odolný proti UV žiareniu ♦ nízky modul elasticity ♦ kategórie požiarnej odolnosti podľa DIN 4102-Part 2 : trieda B1 ♦ požiarna odolnosť vyššia ako 4 hod. v špáre vymedzené PE podkladovou šnúrou ( viď priložená tabuľka )PRÍKLADY POUŽITIA : ♦ akékoľvek stavebné a sklenárske špáry vyžadujúce požiarnu odolnosť ♦ požiarne odolné dilatačné špáryPoznámka :         Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : biely, šedýBalenie :              310 ml, 15 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

FIRECRYL FR

4.86 9.50  s DPH
Vysoko kvalitný intumenescentný protipožiarny tmel. Pri teplote nad +250°C zväčšuje svoj objem (napeňuje), čím zabraňuje priechodu ohňa a dymu špárou. Požiarna odolnosť v danej špáre vyššia ako 240 minút. Vhodný pre interiérové protipožiarne aplikácie, vypĺňanie prasklín v betóne a omietkach, spojovacie špáry na poréznych podkladoch, tmelenie špár s pohybem do 10%. Farebne stály, pretierateľný, po úplnom vyzretí vodotesný. Trieda reakcie na oheň dľa ČSN EN 13501-1:2007 B-s1, d0.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ intumescentný pri teplotách nad 250°C ♦ farebne stály a vodotesný po úplnom vytvrdnutí ♦ veľmi dobrá priľnavosť na porézne materiály a kovy ♦ pretierateľný (znášanlivosť s rôznymi nátermi odporúčame vopred vyskúšať)PRÍKLADY POUŽITIA : ♦ interiérové protipožiarne aplikácie ♦ vyplňovanie prasklín v betónuea omietkach ♦ spojovacie špáry na poréznych podkladoch ♦ protipožiarne tmelenie špár s pohybom max. do 10%Poznámka :         Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : bielyBalenie :              310 ml, 12 ks - kartón                            600 ml, 12 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

FIX ALL FLEXI

7.99  s DPH
SOUDAL Fix All je neutrálny vysoko kvalitný pružný lepiaci tmel, vhodný na tmelenie, lepenie a spájanie širokého spektra materiálov v interiéri aj exteriéri, všetko tmelenie a lepenie savých aj nesavých materiálov v domácnosti, na stavbe alebo automobile. Fix All nahradzuje väčšinu dostupných tmelov a lepidiel. Výborne priľne na bežné materiály: betón, omietky, prírodný aj umelý kameň, drevo, drevotrieska, laminát, plasty, polystyrén, PVC, korok, minerálna aj sklená vata, železo, olovo, zinok, meď, hliník, sklo, obklady a dlažby, sanitárna keramika, porcelán, zrkadlá a mnoho ďalších.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ dokonalá adhézia a vysoká lepivosť na takmer všetky materiály ♦ vynikajúce mechanické vlastnosti ♦ trvale pružná hmota – pohyb do +- 20 % ♦ vynikajúca odolnosť UV žiarenia, farebná stálosť ♦ pretierateľný všetkými farbami na vodnej báze a mnohými ďalšími systémamiPRÍKLADY POUŽITIA : ♦ tmelenie a lepenie takmer všetkých stavebných materiálov v najrôznejších kombináciách ♦ tmelenie v kuchyniach kúpeľniach a sanitárnych miestnostiach – bráni rastu plesní ♦ tmelenie konštrukčných vibračných spojov ♦ pretierateľné vyplňovanie prasklín a nerovnostíPoznámka :         Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : biely, šedý, hnedý, čiernyBalenie :             290 ml, 12 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

FIX ALL FLEXI CRYSTAL

10.80  s DPH
SOUDAL Fix All Crystal je 100% priehľadný neutrálny vysoko kvalitný pružný lepiaci tmel. Vhodný na tmelenie, lepenie a spájanie širokého spektra materiálov v interiéri aj exteriéri. POUŽITIE: Všetko tmelenie a lepenie savých aj nesavých materiálov v domácnosti, na stavbe alebo automobile s nárokmi na priehľadný spoj. Fix All Crystal nahradzuje väčšinu dostupných tmelov a lepidiel. Výborne priľne na bežné materiály: betón, omietky, prírodný aj umelý kameň, drevo, drevotrieska, laminát, plasty, polystyrén, PVC, polykarbonátové panely, korok, minerálna aj sklená vata, železo, olovo, zinok, meď, hliník, sklo, obklady a dlažby, sanitárna keramika, porcelán, zrkadlá a mnoho ďalších.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU :♦ dokonalá adhézia a vysoká lepivosť na takmer všetky materiály, vrátane skla a plexiskla♦ nevyžaduje podkladový náter ani při tmelení alebo lepení♦ jednoducho spracovateľný bezprostredne po aplikácii a opracovateľný po vytvrdnutí♦ pretierateľný všetkými farbami na vodnej bázePRÍKLADY POUŽITIA : ♦ transparentné tmelenie a lepenie♦ tmelenie a lepenie takmer všetkých stavebných materiálov v najrôznejších kombináciách vrátane    zasklievania♦ transparentné konštrukčné lepenie a tmelenie kovových konštrukcií♦ ochranné transparentné prekrývanie a opravy Štukatérskeho tmelu Soudal a iných štruktúrnych    akrylátovPoznámka : Pracovný postup nájdete v technickom listeBalenie :      290 ml, 12 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

FIX ALL HT – HIGH TACK

8.42 9.94  s DPH
SOUDAL Fix All High Tack je neutrálny mimoriadne kvalitný pružný lepiaci tmel s vysokou počiatočnou priľnavosťou. Vhodný na lepenie, spájanie a tmelenie širokého spektra materiálov v interiéri aj exteriéri, akékoľvek lepenie a tmelenie savých aj nesavých materiálov v domácnosti, na stavbe alebo automobile. Fix All High Tack nahrádza väčšinu dostupných lepidiel alebo tmelov. Výborne priľne na bežné materiály: betón, omietky, prírodný aj umelý kameň, drevo, drevotrieska, laminát, plasty, polystyrén, PVC, korok, minerálna aj sklená vata, železo, olovo, zinok, meď, hliník, sklo, obklady a dlažby, sanitárna keramika, porcelán, zrkadlá a mnoho ďalších.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU :♦ vysoká počiatočná priľnavosť znižuje potrebu počiatočnej fixácie a zaistenia spojov♦ dokonalá adhézia a rýchle vytvrdzovanie na takmer všetkých materiáloch♦ priľnavý aj na vlhké povrchy odporúčame zvýšiť použitím Primeru 150 Soudal♦ nezanecháva škvrny na poréznych materiáloch ako napr. prírodný kameň, žula, (pri aplikácii na    mramor, prosíme, naskôr otestujte tmel na malej časti)PRÍKLADY POUŽITIA :♦ konštrukčné lepenie a tmelenie špár vibračných konštrukcií♦ tmelenie špár medzi tabuľovými plechmi♦ pretierateľný tmel k výplni medzier či otvorov♦ lepenie panelov, izolačných materiálov, soklov, latiek, obkladov atď. na stenyPoznámka :        Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : biely, šedý, čierny, číry (clear)Balenie :             290 ml, 12 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

FIX ALL TURBO biely

9.18  s DPH
Fix ALL Turbo SOUDAL je najrýchlejšie vytvrdzujúce lepidlo na báze SMX® polymérov vhodné na lepenie, tmelenie a utesňovanie väčšiny materálov v interiéri aj exteriéri. Má výbornú priľnavosť na porézne aj neporézne povrchy ako sú: tehly, betón, oceľ, železo, hliník, olovo, zinok, plasty, polystyrén, polyuretán, drevo, laminát, MDF, drevotrieska, sadrokartón, korok, mramor, prírodný kameň, žula, minerálna vlna, keramika, porcelán, sklo atď. Trvale odoláva pôsobeniu plesní a je vhodné na sanitárne aplikácie. Lepené spoje sú zaťažiteľné už po 20 minútach.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ super-rýchly nástup pevnosti spoja ♦ zaťažiteľnosť už po 20 minútach♦ veľmi rýchle vytvrdnutie♦ trvale pružné, vodotesné, vodeodolné ♦ možno aplikovať na mokré povrchy, aj pod vodou ♦ bez zápachu, môže byť prelakovaný PRÍKLADY POUŽITIA :♦ tmelenie, lepenie a spájanie širokého spektra materiálov v interiéri aj exteriéri♦ lepenie a tmelenie spojov v stavebníctve a strojárenstve♦ pružné lepenie panelov, profilov a iných dielov na väčšinu bežných podkladov (drevo, MDF,    drevotrieska atď.)♦ akékoľvek sanitárne aplikáciePoznámka : Pracovný postup nájdete v technickom listeBalenie :      290 ml, 12 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

GASKETSEAL silikónový HERMETIK

5.40  s DPH
Húževnaté silikónové tesnenie nahradzujúce korkové, fíbrové, papierové či azbestové tesnenie vo všetkých hrúbkach a veľkostiach. Vhodné na tesnenie vík motorov, dielov prevodovky, ďalej ako prírubové tesnenie púmp, vykurovacích systémov, čerpadiel a ďalších motorových dielov. Akékoľvek pružné tmeliace a tesniace aplikácie s nárokmi na odolnosť voči vysokým teplotám. Trvale odoláva pôsobeniu vysokých teplôt až do +285 °C.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ nahrádza gumové, korkové a fíbrové tesnenia ♦ odolný veľmi vysokým teplotám♦ po vytvrdnutí trvale elastický ♦ odoláva ropným produktomPRÍKLADY POUŽITIA :♦ tvorí elastické vodeodolné tesnenie odolné vysokým teplotám ♦ prírubové tesnenie čerpadiel ♦ tesnenie motorov ♦ akékoľvek tesniace aplikácie s nárokmi na odolnosť vysokým teplotámPoznámka : Pracovný postup nájdete v technickom listeBalenie :      280 ml, 12 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

Izolačný tmel

3.78  s DPH
Vysoko flexibilný tmel SOUDAL na vonkajšie aj vnútorné použitie. Pretierateľný všetkými typmi farieb, vodotesný a nepriepustný, farebne stály, odolný proti starnutiu, UV žiareniu aj iným poveternostným vplyvom, nepraská a nevysychá.Vhodný pre špáry s pohybom.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU :♦ veľmi jednoducho použiteľný ♦ farebne stály, po vytvrdnutí vode odolný ♦ vhodný pre interiér aj exteriér ♦ veľmi dobrá priľnavosť k väčšine materiálov ♦ po vytvrdnutí pretierateľný väčšinou farieb ♦ vynikajúca odolnosť proti starnutiuPRÍKLADY POUŽITIA :♦ tmelenie špár medzi rámami okien a dverí a murivom ♦ tmelenie špár medzi stenami a parapetmi ♦ tmelenie špár s nárokmi na pretieranie ♦ oprava prasklín v stenách a stropoch♦ vyššie uvedené spoje až do dilatácie 15%Poznámka :        Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : biely, šedý, čiernyBalenie :             280 ml, 15 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

Klampiarsky tmel 40 D

7.34  s DPH
Spojovacie lepenie, opravy, tesnenie a tmelenie odkvapov, dažďových zvodov aj. klampiarskych prvkov, akékoľvek tesnenie a lepenie dilatačných a vibračných spojov v stavebníctve a strojárenstve, tesnenie a lepenie kovových konštrukcií. Tmel na báze polyuretánu. Výborne priľne k pozinkovanému plechu, medi, titánzinku a plastom. Veľmi jednoducho použiteľný, po vytvrdnutíí pretierateľný a trvale elastický.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU :♦ výborná priľnavosť k pozinkovanému plechu, medi, titánzinku a plastom♦ po vytvrdnutí trvale elastický♦ veľmi dobrá priľnavosť k stavebným materiálom♦ vynikajúca chemická odolnosťPRÍKLADY POUŽITIA :♦ lepenie a tmelenie odkvapov, dažďových zvodov aj. klampiarskych prvkov♦ dilatačné špáry priemyselných podláh♦ akékoľvek tesnenie a lepenie dilatačných a vibračných spojov v stavebníctve a strojárenstve♦ pružné spoje pri výrobe kontajnerov a v automobilovom priemyslePoznámka : Pracovný postup nájdete v technickom listeBalenie :      280 ml, 12 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

Konštrukčný tmel 25D

7.18  s DPH
Bežné stavebné špáry, špáry medzi dverovými a okennými rámami a stenami, utesňovanie špár medzi odlišnými stavebnými materiálmi, dilatačné a konštrukčné špáry s veľkým pohybom. Tmel na báze polyuretánu. Po vytvrdnutí je pretierateľný a zostavá trvale pružný. Veľmi dobre priľne k betónu aj väčšine ostatných stavebných materiálov.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU :♦ veľmi jednoducho použiteľný♦ po vytvrdnutí trvale elastický♦ veľmi dobrá priľnavosť k väšine materiálov♦ pretierateľný mnohými náterovými systémamiPRÍKLADY POUŽITIA :♦ všetky bežné stavebné špáry♦ špáry medzi dverovými a okennými rámami a stenami♦ utesňovanie špár medzi odlišnými stavebnými materiálmi♦ dilatačné špáry obvodového opláštenia budovPoznámka :        Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : biely, šedýBalenie :             310 ml, 12 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

Pecný tmel

4.86  s DPH
Celkom vytvrdzujúci tmel pre spoje a tesnenie miest vystavených pôsobeniu veľmi vysokých teplôt. Vytvára tvrdú a pevnú špárovaciu hmotu. Odoláva vysokým teplotám až do 1200 °C. Neobsahuje rozpúšťadlá ani azbest.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ pripravený na okamžité použitie ♦ tvorí tvrdú špárovaciu hmotu ♦ po vytvrdnutí nepraská a nedrobí sa ♦ odoláva vysokým teplotám až do 1200°C ♦ neobsahuje azbestPRÍKLADY POUŽITIA :♦ tmelenie spojov a otvorov v peciach, tepelných systémoch, tmelenie roštov atď. ♦ utesňovanie spojov a otvorov v miestach vysokých teplôt ♦ inštalácia tepelného systému pecí ♦ opravy konštrukcií vystavovaných vysokým teplotámPoznámka : Pracovný postup nájdete v technickom listeBalenie :      300 ml, 15 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

Sadrový tmel

2.59  s DPH
Vyrovnávanie stavebných povrchov v interiéri, s možnosťou nanášania aj v silných vrstvách (až 5cm), s možnosťou následného prebrúsenia. Plne nahrádza a svojimi vlastnosťami predčí klasickú sadru. Má dlhú dobu spracovateľnosti až 20min. Po 30 minútach, po čiastočnom zavädnutí, sa môže povrch tmelu dohladiť vlhkou hubkou. Po 2 až 4hod. (závisí na okolitej teplote a vlhkosti) možno zaschnutý povrch brúsiť.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ veľmi dobrá priľnavosť na stavebné podklady ♦ po vyschnutí brúsiteľný ♦ svojimi vlastnosťami plne nahrádza a predčí klasickú sadru♦ dlhá doba spracovateľnosti, cca 20 min.PRÍKLADY POUŽITIA : ♦ tmelenie pri inštalačných a stavebných prácach♦ vyrovnávanie a opravy stavebných povrchov ♦ lokálne alebo plošné opravy nerovností alebo odpadlých miest ♦ vyplňovanie dier a trhlín Poznámka :         Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : bielyBalenie :              200 g, 6 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

Sanitárny neutrálny silikón

4.21  s DPH
Neutrálny silikónový tmel SOUDAL bez octového zápachu na tesnenie špár v prostredí so zvýšenou vlhkosťou alebo sanitárnych miestnostiach. Vhodný pre kútové špáry stien s obkladmi, okolo vaní, umývadiel a WC, špárovanie sprchových kútov. Po vyzretí je trvalo pružný, odolný voči pôsobeniu plesní a UV žiareniu.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU :♦ najvhodnejšie riešenie pre akrylátové vane ♦ farebne stály, odolný proti UV žiareniu♦ po vytvrdnutí trvale pružný ♦ veľmi dobrá priľnavosť k väčšine materiálov ♦ nízky modul pružnosti ♦ výborná teplotná odolnosťPRÍKLADY POUŽITIA :♦ tmelenie v sanitárnych miestnostiach a kuchyniach ♦ akékoľvek sanitárne tmelenie, kde dochází ku kontaktu s plastom, omietkou a drevom♦ tmelenie chladiarenských skladov a kontejnerov ♦ tmelenie klimatizačných systémovPoznámka :        Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : transparentný, šedý, bielyBalenie :             280 ml, 15 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

Sanitárny silikón

3.66  s DPH
Sanitárny acetátový silikónový tmel určený na tesnenie špár vystavených zvýšenému pôsobeniu vlhkosti v priestoroch ako sú kúpeľne, toalety, kuchyne a pod. Vhodný pro kútové špáry obkladov, okolo vaní, umývadiel, sprchových kútov, WC, a pod. Trvalo pružný tmel s dlhodobou životnosťou. Odoláva plesniam, farebne stály, odolný UV žiareniu.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU :♦ veľmi jednoducho použiteľný, farebne stály, odolný proti UV žiareniu ♦ po vytvrdnutí trvale elastický s prídavkom fungicídov zaisťujúcich odolnosť proti plesniam ♦ vyznačuje sa typickým octovým pachomPRÍKLADY POUŽITIA :♦ tmelenie v sanitárnych miestnostiach a kuchyniach ♦ tmeliace sklenárske práce♦ tmelenie stavebných spojov vo vlhkom prostredí ♦ tmelenie klimatizačných systémovPoznámka :        Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : transparentný, biely, šedý, béžový, hnedýBalenie :             280 ml, 15 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

Sanitárny tmel

4.00  s DPH
Špeciálny tmel na báze silikonizovaného akrylátu určený na tmelenie špár s nárokmi na pretieranie v priestoroch s predpokladom výskytu zvýšenej vlhkosti. Je odolný voči plesniam, ľahko omývateľný a vodotesný.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ veľmi jednoducho použiteľný ♦ farebne stály, po vytvrdnutí vode odolný ♦ veľmi dobrá priľnavosť k väčšine materiálov ♦ po vytvrdnutí pretierateľný ♦ obsahuje protiplesňové aditíva - fungicídyPRÍKLADY POUŽITIA :♦ tmelenie špár v sanitárnych miestnostiach, kuchyniach, kúpeľniach, sprchách, toaletách ♦ oprava prasklín v stenách a stropoch ♦ vyššie uvedené spoje až do dilatácie 15%Poznámka : Pracovný postup nájdete v technickom listeBalenie :      300 ml, 15 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

SILIRUB 2

4.86 8.26  s DPH
Mimoriadne kvalitný trvale pružný neutrálny silikónový oximový tmel s výnimočnými vlastnosťami. Farebne stály, dlhodobo odolný UV žiarerniu a poveternostným vplyvom. Veľmi dobre priľne k väčšine materiálov. Určený na náročné profesionálne aplikácie. Vhodný na zasklievanie izolačných dvojskiel, drevených okien, tmelenie dilatačných, konštrukčných aj bežných stavebných špár, spojov polykarbonátových a polyakrylátových panelov. Vhodný na dilatačné špáry medzi rozdielnymi stavebnými materiálmi.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ veľmi jednoducho použiteľný ♦ farebne stály, odolný proti UV žiareniu ♦ po vytvrdnutí trvale elastický ♦ veľmi dobrá priľnavosť k väčšine materiálovPRÍKLADY POUŽITIA : ♦ k výplni všetkých bežných stavebných a konštrukčných špár ♦ utesňovacie sklenárske práce ♦ tmelenie expanzných spojov medzi odlišnými stavebnými materiálmi ♦ tmelenie spojov medzi ošetreným drevom, kovom, PVC a sklomPoznámka :         Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : Skupina 1:                             alu grey, béžový, biely, teak, brilliant white, bronze, buff, čierny,                             dark brown, hnedý, light brown, oak, portland stone, rustic red,                             stone colour, šedý, transparentný                             Skupina 2:                            biely, čierny, hnedý, šedý, transparentný, terracotta brown,                            choco brown, mahagón, sepia brown, pine, brilliant whiteBalenie :              300 ml, 15 ks - kartón                            600 ml, 12 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

SILIRUB 2/S

6.16  s DPH
Tmelenie špár vystavených zvýšenému pôsobeniu vlhkosti, spoje akrylátových váň a umývadiel, polykarbonátových a polyakrylátových panelov, chladiarenskych skladov a kontajnerov. Vhodný na dilatačné špáry medzi rozdielnymi stavebnými materiálmi. Mimoriadne kvalitný trvale pružný neutrálny silikónový oximový tmel s výnimočnými vlastnosťami. Farebne stály, trvale pružný, nízkomodulový. Obsahuje protiplesňové fungicídy.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ veľmi jednoducho použiteľný ♦ farebne stály, odolný proti UV žiareniu ♦ po vytvrdnutí trvale elastický ♦ veľmi dobrá priľnavosť k väčšine materiálov ♦ nízky modul elasticityPRÍKLADY POUŽITIA : ♦ tmelenie v sanitárnych miestnostiach a kuchyniach ♦ akékoľvek sklenárske práce ♦ tmelenie chladiarenskych skladov a kontajnerov ♦ tmelenie klimatizačných systémovPoznámka :         Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : biely, šedý, transparentný, RAL 9002Balenie :              300 ml, 15 ks - kartón Uvedená cena je za 1ks.

SILIRUB AL

6.16 8.32  s DPH
Náročné stavebné a konštrukčné špárovanie, zasklievanie eurookien, dilatačné spoje medzi rozdielnymi stavebnými materiálmi, tmelenie spojov medzi ošetreným drevom a sklom. Vysoko kvalitný alcoxy neutrálny silikónový tmel s alcoxy systémom vytvrdzovania a predĺženou dobou spracovateľnosti na 15-20 minút, vhodný pre náročné a presné tmelenie a pre prácu v dlhých špárach. Po vyzretí trvalo pružný. Veľmi dobrá priľnavosť na väčšinu materiálov.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ farebne stály, odolný proti UV žiareniu ♦ po vytvrdnutí trvale elastický ♦ veľmi dobrá priľnavosť k väčšine materiálov ♦ pomalé tvorenie šupkyPRÍKLADY POUŽITIA : ♦ bežné stavebné a konštrukčné špárovanie ♦ akékoľvek sklenárske práce ♦ dilatačné spoje medzi rozdielnymi stavebnými materiálmi ♦ tmelenie spojov medzi ošetreným drevom a sklomPoznámka :         Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : biely, čierny, transparentnýBalenie :              300 ml, 15 ks - kartón                            600 ml, 12 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

SILIRUB COLOR

5.99  s DPH
Výplne všetkých bežných stavebných a konštrukčných špár vyžadujúcich zodpovedajúcu farebnosť, všetky sklenárske práce, špáry a spoje materiálov ako eloxovaný a lakovaný hliník, PVC, natierané drevo a pod. Tmelenie špár s veľkým pohybom medzi rôznymi stavebnými materiálmi. Široké spektrum odtieňov systému RAL a vysoko lesklý konečný povrch. Neutrálny silikónový tmel, po vyzretí trvalo elastický, veľmi dobre priľne na väčšinu materiálov. Má nízky modul elasticity.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ farebne stály, odolný proti UV žiareniu ♦ po vytvrdnutí trvale elastický ♦ široké spektrum odtieňov systému RAL ♦ veľmi dobrá priľnavosť k väčšine materiálovPRÍKLADY POUŽITIA : ♦ na výplň všetkých bežných stavebných a konštrukčných špár vyžadujúcich zodpovedajúcu farebnosť ♦ akékoľvek sklenárske práce a na eloxovaný a lakovaný hliník, PVC, natreté drevo♦ akékoľvek tmeliace sklenárske práce aj na eloxovaný a lakovaný hliník, PVC, natreté drevo ♦ tmelenie špár s veľkým pohybom medzi rôznymi stavebnými materiálmiPoznámka :         Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : RAL 9006, RAL 1015, RAL 5011, RAL 3005,                             RAL 1013, RAL 6009, RAL 9001, RAL 7016Balenie :              300 ml, 15 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

SILIRUB HT-N

11.88  s DPH
Tesnenie častí motorov, čerpadiel, vykurovacích systémov a spojov medzi kovovými, sklenenými a väčšinou ostatných materiálov. Akékoľvek tesniace práce s požadavkami na odolnosť a tesnosť výsledného spoja aj pri dlhodobom pôsobení vysokých teplôt. Špeciálny tmel na báze neutrálneho silikónu, ktorý trvale odoláva teplotám až do +285°C. Po vytvdnutí trvale pružný.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ po vytvrdnutí trvale elastický ♦ neutrálny, vysokomodulový ♦ veľká pevnosť spoja ♦ odolný teplotám až do 280°CPRÍKLADY POUŽITIA : ♦ tmelenie tepelných inštalácií ♦ tmelenie čerpadiel, púmp a motorov ♦ tesnenie spojov medzi kovami a plastami, ktoré sú vystavované vysokým teplotám♦ všetky tmeliace aplikácie, ktoré vyžadujú odolnosť voči vysokým teplotámPoznámka :         Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : čiernyBalenie :              310 ml, 15 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

SILIRUB MA

Špárovanie a lepenie mramoru, žuly, travertínu a iných poréznych prírodných kameňov na rôzne podklady. Tmelenie mramorových prvkov a obkladov v sanitárnych miestnostiach. Silirub MA je mimoriadne kvalitný tmel na báze neutrálneho silikónu, farebne stály, po vytvrdnutí trvale elastický. Nespôsobuje „mastné škvrny" na poréznych materiáloch a prírodnom kameni. Obsahuje protiplesňový fungicíd.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ po vytvrdnutí trvale elastický ♦ veľmi dobre priľnavý k väčšine materiálov♦ nespôsobuje „olejové škvrny“ na poréznych materiáloch a prírodnom kameni ako je mramor, žula, bridlica, pieskovec apod. ♦ obsahuje protiplesňový fungicíd pre použitie v zdravotníckych zariadeniachPRÍKLADY POUŽITIA : ♦ akékoľvek sklenárske práce ♦ lepenie a spájanie mramoru a rôznych poréznych prírodných kameňov na rôzne podklady ♦ vytmelovanie sanitárnych miestností, v ktorých bol použitý mramor ♦ sklenárske tmelenie do drevených rámovPoznámka :         Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň :  transparentnýBalenie :              300 ml, 15 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

SILIRUB N

3.89  s DPH
Mimoriadne kvalitný trvalo pružný neutrálny silikónový tmel s výbornou odolnosťou voči poveternostným vplyvom a priľnavosťou na väčšinu stavebných materiálov. Má výbornú priľnavosť na väčšinu podkladov, je úplne neutrálny, po vyzretí trvalo pružný, farebne stály, odoláva UV žiareniu, je vhodný na profesionálne využitie. Vhodný na sklenárske práce, spojovacie, utesňovacie a dilatačné špáry v stavebníctve. Priľne na podklady ako drevo, nerez, hliník, meď, olovo, pozink, PVC, akrylát, polyakrylát, polykarbonát a ďalšie stavebné materiály (okrem PP a PE). Vytvára trvalo pružný spoj s dlhou životnosťou.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ farebne stály, odolný proti UV žiareniu ♦ po vytvrdnutí trvale elastický s dlhou životnosťou ♦ veľmi dobrá priľnavosť k väčšine materiálov – lakované povrchy, drevo, nerez, hliník, nerez, meď, olovo, .... ♦ nízky modul elasticityPRÍKLADY POUŽITIA : ♦ k výplni všetkých bežných spojovacích, utesňovacích a dilatačných stavebných a konštrukčných špár ♦ utesňovacie sklenárske práce ♦ tmelenie expanzných spojov medzi odlišnými stavebnými materiálmi ♦ tmelenie spojov medzi ošetreným drevom, kovom, PVC a sklom ♦ spoje v elektrotechnickom priemysle s nárokmi na elektrickú pevnosťPoznámka :         Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : biely, transparentnýBalenie :              300 ml, 24 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

SILIRUB WS

SOUDAL Silirub WS je mimoriadne elastický tmel na báze silikónu. Špeciálny, jednozložkový, neutrálny, mimoriadne kvalitný silikón vyvinutý pre exteriérové tmelenie konštrukčných a dilatačných špár v rámci fasádneho priemyslu.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ po vytvrdnutí trvale elastický ♦ nízky modul elasticity vyhovujúci normám ISO ♦ odolný UV žiareniu, dažďu, mrazu, vetru, ozónu a extrémnym teplotám ♦ veľmi dobrá priľnavosť k väčšine materiálovPRÍKLADY POUŽITIA : ♦ exteriérové tmelenie fasádnych plášťov ♦ ideálne pre expanzné, obvodové, spojovacie a ďalšie pohyblivé špáry medzi rozličnými stavebnými materiálmi ♦ vynikajúca priľnavosť na sklo, laminované sklo, natretý hliník, galvanizovanú oceľ, betón, omietky atď. ♦ kompatibilné s okennými konštrukciami obsahujúcimi izolačné dvojskláPoznámka :         Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : čiernyBalenie :              600 ml, 12 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

Sklenársky tmel

7.29 27.86  s DPH
Vysoko kvalitný klasický sklenársky tmel. Veľmi ľahko sa nanáša a vyhladzuje, po vytvrdnutí se nedrolí ani nepraská. Po vytvrdnutí pretierateľný bežnými farbami. Vyrobený podľa tradičnej receptúry.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ veľmi ľahko se aplikuje ♦ dobrá priĺnavost na drevo, kovy a sklo ♦ rýchle zasychá ♦ vhodný pre interiér i exteriérPRÍKLADY POUŽITIA : ♦ zasklievanie tabuľových skiel do drevenných a kovových rámov♦ tmelenie sklenených výplní sklenníkov ♦ rôzne utesňovacie a vyplňovacie aplikáciePoznámka : Pracovný postup nájdete v technickom listeBalenie :      5 kg vedro, 25 kg vedro                                Uvedená cena je za 1ks.

Šlahaný tmel

4.21  s DPH
Extra ľahká vyplňovacia hmota pripravená k okamžitému použitiu. Má výbornú priľnavosť k podkladu, vpriebehu vytvrdzovania sa nezmršťuje.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ nesteká, nepraská, nezmršťuje sa♦ vhodný pre nanášenie v silnej vrstve ♦ povrch tmelu se ľahko vyhlazuje ♦ po vytvrdnutí pretierateľnýPRÍKLADY POUŽITIA :♦ tmelenie špár, prasklín a vyrovnávanie poréznych podkladov (omietky, murivo, drevo, sádrokartón a pod.) ♦ vyrovnávanie plôch materiálov ako drevo, sádrokartón, drevotrieska, cetris apod. ♦ lokálne opravy rohov, dvier, prasklín a iných defektov ♦ veľmi vhodný pre opravu prasklín v bytoch panelových domov a v sádrokartonových konštrukciáchPoznámka : Pracovný postup nájdete v technickom listeBalenie :      300 ml, 12 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.

Šľahaný tmel

4.00 6.59  s DPH
Vyrovnávanie poréznych podkladov (omietky, murivo, drevo, sadrokartón) v interiéri aj exteriéri (odporúčame ošetriť náterom). Veľmi vhodný na opravu prasklín v bytoch panelových domov a v sadrokartónových konštrukciách s možnosťou následného prebrúsenia. Vhodný pre nanášanie v silnej vrstve. Má výbornú priľnavosť k podkladu, behom vytvrdzovania sa nezmršťuje, odoláva pôsobeniu vody a mrazu.CHARAKTERISTIKA PRODUKTU : ♦ velmi dobrá priľnavosť na murivo, drevo a ďalšie savé materiály ♦ v priebehu vytvrdzovania sa neprepadá ani nesteká♦ po vytvrdnutí jednoducho brúsiteľný ♦ vhodný pre interiér aj exteriér, odoláva pôsobeniu vody a mrazuPRÍKLADY POUŽITIA : ♦ tmelenie špár, prasklín a vyrovnávanie poréznych podkladov ♦ umožňuje nanášanie v silných vrstvách ♦ jednoduché a rýchle opravy dier a prasklín v jednom pracovnom procese ♦ veľmi vhodný na opravu prasklín v bytoch panelových aj tehlových domovPoznámka :         Pracovný postup nájdete v technickom listeFarebný odtieň : bielyBalenie :              280 ml, 12 ks - kartón                            400 ml, 6 ks - kartónUvedená cena je za 1ks.